Mobile Pixels 104-1001P01 8 in 1 USB-C Hub with 4K HDMI
Availablity :
In Stock
Key Specs
USB I/O
2x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1
1x USB-A 2.0
1x USB-C (Charging Only) / Supports 100 W Power Delivery
Video I/O
1x HDMI (Female)
Audio I/O
No
Network I/O
1x RJ45
Media Card Reader
1x SD (Unspecified Type)
1x microSD (Unspecified Type)
Video I/O
1x HDMI (Female)
Audio I/O
No
Network I/O
1x RJ45
Media Card Reader
1x SD (Unspecified Type)
1x microSD (Unspecified Type)
Packaging Info
Package Weight
0.22 lb
Box Dimensions (LxWxH)
6.3 x 4.3 x 0.8"
| Length | 6.3 in |
| Width | 4.3 in |
| Height | 0.8 in |