Ubiquiti Networks POE-24-AF5X PoE Injector (24 VDC, 24W)
Availablity :
Out of Stock
Call us for price (669) 244-0333
Ubiquiti Networks POE-24-AF5X Overview
Ubiquiti Networks POE-24-AF5X Specs
Key Specs
Inputs/Outputs
1x C6
1x RJ45 Gigabit Ethernet
1x RJ45 Gigabit Ethernet PoE
Shielded I/O
Yes
General
Inputs/Outputs
1x C6
1x RJ45 Gigabit Ethernet
1x RJ45 Gigabit Ethernet PoE
Shielded I/O
Yes
Electrical
Surge Protection
Input Power
90 to 260 VAC 50 / 60 Hz
Environmental
Operating Temperature
32 to 104°F / 0 to 40°C
Operating Humidity
35 to 95%
Storage Temperature
-22 to 158°F / -30 to 70°C
Certifications
FCC
Physical
Dimensions
3.5 x 2.2 x 1.3" / 88.0 x 57.0 x 33.0 mm
Weight
5.59 oz / 158.5 g
Packaging Info
Package Weight
0.65 lb
Box Dimensions (LxWxH)
7.4 x 4 x 1.7"
| Length | 2.91 in |
| Width | 1.57 in |
| Height | 0.67 in |