QNAP TL-R2400PES-RP-US 24-Bay JBOD Enclosure
Availablity : tick In Stock
Brand:QNAP
SKU:TL-R2400PES-RP-US
GTIN:885022026364
Condition:NEW
Stock Available:11
Quantity :
Payment Options :
payemnt
  • payemnt
    USA based support team
    Delivery can Ship today
    30 Days refund & return
    Secure payment checkout
Key Specs
Number of Bays
24x 2.5"/3.5"
Inputs/Outputs
Compatible Drive Interface
SATA II, SATA III
RAID
Yes
General
Number of Bays
24x 2.5"/3.5"
Inputs/Outputs
Compatible Drive Interface
SATA II, SATA III
Maximum Capacity
With Drives Installed up to 4100 TB
Form Factor
Rackmount (4 RU)
RAID
Yes
Hot-Swap Support
PCI Expansion
1x PCIe 3.0 x8
Transfer Rates
8000 MB/s
Security
Encryption
No
Security Features
Lockable Bay Door
Electrical
AC Input Power
100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
Power Source
Internal Power Supply
PSU Wattage
2 x 550 W
Environmental
Operating Temperature
Operating Humidity
5 to 95%
Storage Temperature
Physical
Color
Black / Silver
Status Monitoring
LED Indicator
Cooling
3x 80 mm Fans
Dimensions
Weight
Packaging Info
Package Weight
58.5 lb
Box Dimensions (LxWxH)
37.25 x 24 x 17"
Length37.25 in
Width24 in
Height17 in